Zelowianin „Mistrzem Słowa”

Z dumą i wielką przyjemnością informujemy, że Leon Pluciński z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Zelowie, otrzymał nagrodę Grand Prix, jako jeden z 10. „Mistrzów Słowa” w województwie łódzkim.

1 czerwca br. w Łódzkim Domu Kultury odbył się finał Wojewódzkiego Ekologicznego Dnia Dziecka z Literaturą i Sztuką – 48. Świerszczykowe Wierszyki 2019. Około 120. najlepszych recytatorów, z różnych gmin województwa łódzkiego, rywalizowało o tytuł „Mistrza Słowa” w jednym z najstarszych konkursów recytatorskich dla dzieci w wieku 7 - 11 lat oraz dzieci młodszych, które po wakacjach rozpoczną naukę szkolną. Dom Kultury w Zelowie od 7. lat uczestniczy w konkursie, organizując eliminacje gminne, w których wyłaniani są najlepsi młodzi recytatorzy z naszej gminy. W tym roku, po raz pierwszy reprezentant Gminy Zelów został laureatem konkursu zdobywając nagrodę Grand Prix, jako jeden z 10. „Mistrzów Słowa” w województwie łódzkim. Napawa to radością i dumą, ponieważ Leon, jako sześciolatek, jest najmłodszym nagrodzonym finalistą.

Serdecznie gratulujemy Leonowi, jego rodzicom oraz pani Marioli Dytrych, która przygotowała naszego „Mistrza Słowa” do konkursu i życzymy wielu dalszych sukcesów.