Ekologia i zabawa

W lipcu br. Kolorowa Lokomotywa na zielonym szlaku 2019 po raz siódmy zabrała dzieci z Zelowa na ekologiczną przygodę po szlakach naszego województwa. Uczestnicy zajęć Domu Kultury i Biblioteki Publicznej oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie wzięli udział w dwóch wycieczkach połączonych z warsztatami ekologicznymi i artystycznymi oraz w warsztatach ekologicznych w Domu Kultury w Zelowie.

10 lipca 2019 r.

Bolimowski Park Krajobrazowy

Pomimo deszczowej pogody świetnie się bawiliśmy na ciekawych warsztatach ekologicznych i artystycznych z wykorzystaniem elementów przyrody.

15 lipca 2019 r.

Leśna Osada Edukacyjna w Kole

Gospodarz osady, pan Paweł Kowalski z ogromną pasją zapoznał dzieci z działalnością ośrodka rehabilitacji zwierząt i jego podopiecznymi. Panie z Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” przeprowadziły warsztaty, podczas których dzieci wykonały maski zwierząt i uczyły się rozpoznawać tropy leśnych mieszkańców.

17 lipca 2019 r.

Warsztaty ekologiczne w Domu Kultury w Zelowie

Przedstawicielki Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” podczas warsztatów poświęconych ekologicznym zakupom zapoznały dzieci ze znaczeniem ekoznaków i pojęcia foodmils oraz z zagadnieniami marnowania żywności. Na zakończenie każde dziecko ozdobiło własną bawełnianą torbę na zakupy.

Partnerami projektu są: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Łódzki oraz Leśna Osada Edukacyjna w Kole.

Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Patronat honorowy nad projektem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Patroni

roku 2020