Zelowscy Twórcy

Krystyna Papuga

Uprawia różne techniki plastyczne, jednak jej ulubioną techniką jest tkanina artystyczna. Aby ciekawiej zinterpretować atmosferę malarską wełnę najczęściej barwi sama. W jej wizjach kolor odgrywa istotną rolę. Używa go na zasadach ostrych kontrastów, jak i bliskich pokrewieństw.
Ma na swoim koncie około 100 gobelinów. Wiele z nich znajduje się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą, między innymi w Austrii, Szwajcarii, Francji, Holandii i Niemczech.
W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Wszystko zaczęło się w Zakopanem (tam ukończyłam szkołę średnią), w tym magicznym miejscu, do którego zawsze chętnie wracam, mam tam wielu przyjaciół i piękne wspomnienia. Kiedy wybierałam swoją drogę życiową, działalność twórcza była jednym z ważniejszych jej elementów.
Moja sztuka jest dla mnie elementem życia, które porywa, naucza, pomaga zdobywać wiedzę, a przede wszystkim koloryzuje szarość dnia i uwydatnia duchowe wartości. Działam w ciszy domowej, nie kierując się dążeniem do próżnej chwały czy też popularności. Jednak chętnie dzielę się swoimi odczuciami i pomysłami między innymi poprzez udział w konkursach plastycznych, wystawach, przeglądach i plenerach.

Krystyna Papuga

Kontakt: tel. 604 640 245; e-mail: krystynapapuga@wp.pl