Zajęcia korekcyjno-ruchowe z elementami fitness, breakdance i hip hop

Zajęcia korekcyjno-ruchowe z elementami fitness, tańca breakdance i hip hop przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Poprawiają one koordynację ruchową, kształtują zmysł równowagi a także wpływają na ogólną sprawność uczestników zajęć. Ich celem jest także „zarażenie” pasją tańca, pokazanie, że taniec jest ciekawą formą spędzania wolnego czasu i daje możliwość spełnienia się w grupie, co jest bardzo ważne dla każdego młodego człowieka.

Zajęcia adresowane do najmłodszych uczestników prowadzone są w formie zabawy, pozwalają poprawić sylwetkę, „spalić” nadmiar energii oraz rozwinąć słuch muzyczny. Uczestnicy zajęć poznają podstawowe elementy tańca nowoczesnego oraz breakdance i hip hop.

Hip hop to taniec, który nie ma swojej utrwalonej techniki, czerpie z innych technik tanecznych, łącząc elementy locking, dancehall i house. Inspiracją dla tańczących hip hop może być np. jakieś indywidualne wydarzenie czy przeżycie.

Breakdance to taniec wymagający dużej sprawności fizycznej i systematycznego treningu, pozwala na improwizację oraz wyzwolenie osobistej ekspresji.

Obecnie zajęcia prowadzone są w czterech grupach:

• Grupa początkująca,

• Grupa średniozaawansowana,

• Grupa zaawansowana.

Zajęcia korekcyjno-ruchowe z elementami tańca prowadzone są od 2005 roku przez instruktora gimnastyki korekcyjno-ruchowej Mariusza Ziębaczewskiego.